gallery/facebook-icon
gallery/logo fest

 

IV TYSKI FESTIWAL PODRÓŻNICZY

TYCHY MIASTO ZDOBYWCÓW 9 - 10 GRUDNIA 2017

Goście III edycji festiwalu w 2016 r.

RYSZARD PAWŁOWSKI - 

polski taternik, alpinista i himalaista, instruktor i przewodnik górski. 

Uczestnik i organizator ponad 300 wypraw w góry wysokie, pięciokrotny zdobywca Everestu (jako pierwszy i jedyny z Polaków dokonał tylu wejść). Od 20 lat prowadzi Agencję Górską "Patagonia",  która organizuje wyprawy w góry całego świata. 

 DARIUSZ STRYCHALSKI - niepełnosprawny maratonczyk i ultramaratończyk. Ukończył Spartathlon i najtrudniejszy ultramaraton na świecie Badwater w Kalifornijskiej Dolinie Śmierci. Założyciel Fundacji Darka Strychalskiego „Zwycięzca”, która 

pomaga osobom niepełnosprawnym, w szczególności sportowcom.

KAMILA KIELAR - podróżniczka, dziennikarka, fotograf, autorka bloga "Bear Girl. O Podróżach z Pazurem". Ma na koncie samotne podróże rowerowe na Alasce, Kamczatce i przez Jukon w Kanadzie. Bywa wszędzie tam, gdzie można spotkać niedźwiedzie.

Odwiedziła 6 kontynentów i 60 krajów

gallery/pawłowski
gallery/darek strychalski
gallery/kielar
gallery/marcin striczek1
gallery/dawid
gallery/z dzieckiem w plecaku

DAWID DUDEK - podróżnik, przedsiębiorca, trener biznesu. Właściciel wydawnictwa książkowego, autor książek: "Biblia teniego latania" i "Biblia taniego spania" . Pasjonat szukania błędów w systemach rezerwacji biletów lotniczych oraz hoteli. Swoją podróżniczą pasją dzieli się na blogu: www.davidiacus.pl 

MAREK DONIEC - śląski chłopak, rolkarz, jeden z najlepszych narciarzy freestyle’owych Polsce, należący

do międzynarodowego teamu Salomon. Swoją przygodę z rolkami zaczął w wieku 14 lat. Katowice stały się dla niego istnym placem zabaw. Potem pojawiły się narty freestylowe; od kilku lat fascynuje się freeridem. 

MARCIN STRICZEK - od 15 lat ratownik w Grupie Beskidzkiej

GOPR, instruktor ratownictwa górskiego, taternik, grotołaz, instruktor narciarstwa i wspinaczki, fanatyk telemarku. Kierownik i uczestnik wielu akcji ratowniczych i poszukiwawczych. Dwukrotnie odznaczony przez Prezydenta RP medalem „Za ofiarność i odwagę”.

Beata, Konrad, Mikołaj TULEJ - mama, tata i syn, rodzina podróżników, autorzy projektu i bloga "Z dzieckiem w plecaku".  W trójkę odbyli już bałkański trekking, przejazd z wózkiem dziecięcym przez najwyższe pasmo górskie Hiszpanii – Sierra Nevada, trampingi w Portugalii i na Malcie, eksplorowali "górsko" i kulturowo Kaukaz.  

Goście II edycji festiwalu w 2015 r.

JANUSZ GOŁĄB - polski alpinista i himalaista, członek KW Gliwice, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum I, zdobywca K2. Za dokonania wspinaczkowe nagrodzony Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe  oraz "Kolosami". W 2015 odznaczony przez prezydent RP Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi

ARTUR MAŁEK - polski taternik, alpinista, himalaista, instruktor wspinaczki, członek KW Katowice. Pierwszy zimowy zdobywca Broad Peak. Uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Organizator i uczestnik kilkudziesięciu wypraw w Alpy, Andy, Himalaje oraz góry Afryki. Miłośnik wspinaczki w lodzie i drytoolingu.

MONIKA WITKOWSKA - dziennikarka i pilotka wycieczek, podróżniczka mająca na koncie 180 krajów na wszystkich kontynentach. Miłośniczka podróży „na własną rękę”, gór wysokich (zdobyła Mt Everest i Koronę Ziemi) oraz żeglarstwa (dwukrotnie opłynęła Przylądek Horn, przepłynęła Atlantyk Pacyfik i Przejście Północno-Zach.). 

ZDZICH RABENDA - tyski podróżnik, prowadzący firmę TYŚ WIDZIOŁ - podróże i edukacja. Autor bloga Takie Tam z Tripa. W podróży  zwykle jako środek transportu wybiera rower, kajak, autostop lub piesze wędrówki. Obecnie ma za sobą ponad 50 odwiedzonych krajów na 3 kontynentach i sporo planów na przyszłość. 

 POLISH PAMIR EXPEDITION - projekt utworzony w 2013 r., którego celem jest zdobycie szczytów "Snieżnej Pantery" (5 siedmiotysięczników byłego ZSSR). W skład zespołu wchodzą: Michał Skrzypczyk,

Dominik Malirz, Dawid Grzybek, Patryk Kostyra, Maja Tomaszewska. Na swoim koncie mają już: Pik Lenina

Pik Korzeniewskiej.

gallery/ppe

JAREK CABAN - ratownik TOPR od 2003 r. 
Instruktor alpinizmu, który na co dzień, od 31 lat, zajmuje się szkoleniem wspinaczkowym i turystycznym. Wspina się od 1977 r.

RENATA MAŁEK - z wykształcenia fotograf oraz historyk filozofii i pedagog.  Od lat podróżuje i prowadzi wyprawy do Azji i Afryki ale serce zostawiła w Himalajach, do których wraca  najchętniej.  Relacje i  zdjęcia Renaty można zobaczyć w pismach o tematyce górskiej i na wielu portalach internetowych poświęconych wspinaczce i górom. 

NATALIA BRODACKA I DAWID NOWAK - tyscy podróżnicy, absolwenci turystyki na AWF w Katowicach. W 2016 r. odbyli 3 - miesieczną podróż po Ameryce Południowej - 13 tys. km przez Brazylię, Argentynę, Paragwaj, Boliwię i Peru autostopem, ]traktorem, lokalnym trasportem. Na koncie mają też 1,5 - miesięczny trip rowerowy po Bałkanach.

MICHAŁ SŁOWIOCZEK - podróżnik, organizator Festiwalu Górskiego "Pod Górę" w Łaziskach Górnych i Festiwalu Beskid Extreme Festiwal w Szczyrku, miłośnik gór i nart w najbardziej egzotycznych rejonach globu (m.in. Japonii), pierwszy zimowy zdobywca najwyższej hałdy w Polsce ;)   

gallery/jarek caban
gallery/renia1
gallery/zdzich1
gallery/januszgolabd
gallery/nepal (1)
gallery/artur
gallery/nata
gallery/sło
Goście IV edycji festiwalu w 2017 r.

KRZYSZTOF WIELICKI - wspinacz,  taternik, alpinista i himalaista. Piąty na świecie zdobywca Korony  Himalajów i Karakorum. Pierwszy zimowy zdobywca Mount Everestu,

Kanczendzongi i Lhotse. Na Broad Peak, Dhaulagiri, Sziszapangmę, Gaszerbrum II i Nanga Parbat wspiął się sam. Kierownik licznych wypraw w Himalaje i Karakorum. 

gallery/profil

ADAM BIELECKI - 34-letni himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. KW Kraków. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Wspina się od 18 lat. Zdobywca: Khan Tengri (solo, w wieku 17 lat), Makalu 8463 m, Gasherbrum I 8068 m (I zimowe wejście), K2, Broad Peak (I zimowe wejście), Kanczendzongi (pn ścianą)

Zdobywca wielu prestiżowych nagród 

gallery/marek doniec

DARIUSZ ZAŁUSKI - autor kilkunastu filmów górskich, nagradzanych zarówno w Polsce, jak i na świecie, w których wystąpili m.in.:A.Czerwińska,

K. Wielicki, P. Pustelnik, P.Morawski, S.Moro, G.Kaltenbrunner. Zdobywca 5 ośmiotysięczników: Gasherbrum II, Cho Oyu, Lhotse, Mt. Everest i K2. Jego zdjęcia były wielokrotnie wyko-rzystywane w produkcjach filmowych

KACPER TEKIELI -ur. 1984 w Gdańsku, absolwent filozofii, instr. wspinaczki skalnej. W Tatrach ponad 200 dróg, w tym solowe przejścia większości dużych ścian. W Alpach m. in. pn  ściany Matterhornu, Eigeru i Grandes Jorasses, w Dolomitach pn - zach.  ściana Civetty. Kilkadziesiąt dróg w górach USA. Udział w wyprawach PZA do Karakorum i w Himalaje. 

ROBERT CHOLEWA - taternik, alpinista. Ma na koncie kilkaset letnich i zimowych dróg wspinaczkowych w Tatrach i Alpach; uczestnik wielu wypraw wysokogórskich. Członek Klubu Wysokogórskiego Katowice i KW Lublin. Wspinał się w Tatrach, Pamirze, Alpach, Himalajach, Andach. Miłośnik wspinania lodowego.

MICHALINA KUPPER - podróżniczka, pedagog, instruktor ZHR; uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Miłośniczka ulicznych historii. Fanka lokalnej kuchni. Kocha Bliski Wschód i Oceanie. 

PRZEMEK FABJAŃSKI  - organizator Chorzowskiego Festiwalu Podróżniczego Peneplena Travel Festival; na co dzień dyrektor 

AZSO w Chorzowie. Od 1991 r. organizuje szkolne wyprawy geograficzne m.in. do Indii, Nepalu, Pakistanu, Bangladeszu, Indonezji, Malezji, Singapuru, Brunei, Mjanmy, Laosu, Kambodży, na Sri Lankę. 

KLAUDIA JADWISZCZYK I KRZYSZTOF LEWICKI czyli Tandemowe Trip Love - instruktorzy survivalu, podróżnicy. Pasjonaci rejonów koła podbiegunowego, pierwotnych ludów, psychologii zwierząt i sztuki naturalnej. Jako jedyni na świecie odbyli zimową podróż tandemem z przyczepką i psem do Laponii. Na co dzień pracują z młodzieżą.

gallery/darek_portret
gallery/23627350_10210644236050693_2080910458_o

KAROLINA RUDNICKA "KARO"- instruktorka jogi, właścicielka szkoły jogi w Tychach "WJOGĘWZIĘCI", miłośniczka gór. Jogę praktykuje od 2009 r. Joga w połączeniu z podróżami daje jej unikalny zestaw, lepszy niż jakiekolwiek SPA.

 

JACEK ANTONIK - pasjonat narciarstwa i wszystkiego, co związane z tym sportem; zawodowy serwisant narciarsko-snowboardowy. Właściciel sklepu Remsport.pl - wszystko do serwisu nart i snowboardu.

MARCIN MUCHA - 22 - letni tyski podróżnik, miłośnik szeroko rozumianej podróży i włóczęgi. Od 4 lat każdą wolną chwilę poświęca na bliższe lub dalsze podróże autostopem lub rowerem. W tym roku odbył samotną podróż autostopem z Tychów na Syberię. Więcej o Marcinie na stronie: 

www.facebook.com/BlogNaMuchy/

gallery/23433208_1547050635370831_947415837_o (1)
gallery/tandemowe trip love (939)
gallery/karo
gallery/serwismen-jacek-antonik-1
gallery/robert cholewa

TRIPCIAK CREW -  Bartosz i Dominika - młodzi podróżnicy z Tychów; od 5 lat podróżują swoim 27 - letnim busikiem, którym pokonali już ponad 60 000 km i odwiedzili 29 państw. W tym roku, odbyli  kilkumiesięczną podróż dookoła Europy, nie wydając przy tym ani złotówki na nocleg.  151 dni, 25 000 km, 23 kraje, 3 przylądki,  13 szczytów z Korony Europy. 

gallery/img_4863
gallery/fabjański
gallery/z13094451q,krzysztof-wielicki
gallery/gopr2343 (2)